kontakt@dzikakrew.pl

5 RZEK – pocztówka 3 (8 XI)

Witajcie,

Niestety tym razem nie mamy dobrych wieści. Od kilku dni borykaliśmy się z problemami sprzętowymi. Mimo szczególnej dbałości niska temperatura oraz wilgoć wykończyły nasze urządzenia do dokumentacji wyprawy, a także kontaktu – co przy obecnej pogodzie i samotnej wyprawie było niebezpieczne. Problem pojawił się także u mojego kompana – Nanooka. Kilkudniowy, silny wiatr połączony z deszczem na wodzie, mokre posłanie na dnie canoe i zimne noce – spowodowało to wszystko brzydkie odkrztuszanie i ciepły nos. Podjąłem więc decyzję zawieszenia naszej ostatniej w tym roku, prywatnej wyprawy. Głosem rozsądku, nie chorych ambicji – nie chcąc narażać kompana na poważniejszą chorobę i powikłania, a rodzinę i najbliższych obdarzać nerwami spowodowanymi brakiem stałego kontaktu.

Chcielibyśmy w tym miejscu przeprosić tych, którzy liczyli na spotkanie, a także tych którzy nam kibicowali. Mamy nadzieję, że zrozumiecie nasze stanowisko – i postąpili podobnie. Uważamy, że nie jest to porażka – gdyż umiejętność wycofania się w odpowiednim momencie jest cenniejsza niż atak do końca bez liczenia się z innymi – zwłaszcza najbliższymi. Postawiliśmy jednak kotwicę na mapie, i w miejscu zejścia ze szlaku – będziemy kontynuować dalszy etap tej podróży do samego jej końca. A to co do tej pory przeżyliśmy, niebawem opublikujemy w formie dziennika podróży.

Podsumowując, w 14 dni deszczu, wiatru, a także słonecznej jak i mroźnej pogody – pokonaliśmy 213 km w tradycyjnym stylu, sypiając pod futrami i używając innych, tradycyjnych jak i historycznych elementów naszego ekwipunku. Kolejne 213 cennych kilometrów doświadczenia za nami. Teraz, po kilku miesiącach bo od kwietnia – naszej tułaczki, Nanook, młody psiak musi zregenerować siły i hartować organizm, a ja zdobyć porządny sprzęt elektroniczny, który pozwoli nam na publikację informacji i kontakt z najbliższymi w ekstremalnych warunkach. Pozdrawiamy!

Tomasz Paterski

LESNERZEMIOSLO.COM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *